AGROBAZARY

Vítejte na webovém portále s informacemi a seznamem Agrobazarů v Čr. Dozvíte se o Novinkách z oblasti zemědělství.

 

Tipy kde a jak koupit levné a kvalitní zemědělské stroje, dobrý servis,  jaký leasing zvolit pro nákup v agrobazarech a o jiných zajímavostech z oblasti zemědělského průmyslu, Agroprůmyslu a o malopěstitelech v České republice.

 

Traktory , Malotraktory, frézky, Kombajny, sklízení, Zpracování půdy, Hnojicí stroje a postřikovače, Chov a krmení zvířat,Stroje pro vinohrady, Secí stroje, Lesní stroje,Shrnovače, Obraceče, Přívěsy, vleky za traktor 

Financování zěmědělských strojů


Pořízení zemědělského nebo stavebního stroje není levná záležitost, a proto mnoho podnikatelů využívá pro nákup stavební nebo zemědělské techniky různých leasingů nebo spotřebitelských úvěrů. Jaké financování je pro zěmědělskou techniku jako jsou traktory, kombajny a jino tecniku to nejvhodnější ?
Leasing rozděluje na 3 základní. Těmi jsou finanční leasing, operativní leasing a zpětný leasing.

finanční leasing – základem je dlouhodobý pronájem předmětu leasingu, majitelem avizovaného předmětu je leasingová společnost. Nájemce má tímto předkupní právo na předmět leasingu po skončení leasingové sml.
Nejčastěji je využíván pro financování osobních automobilů a právě i pro nákup nákladních automobilů, zemědělských strojů a jiné stavební techniky a to ivýrobní zařízení nebo nemovitost. Např. Garáž pro zemědělskou techniku nebo prostor pro uskladnění techniky. Akontace se pohybuje  ve velkém rozmezí ( 0 – 70 % ) pořizovací ceny předmětu leasingu. Havirijní pojištění, povinné ručení, neměnná úroková sazba a další služby jsou většinou již zahrnuty v ceně sjednaného leasingu.

Operativní leasing
nebo full service leasing  – zde není požadována akontace. Na tozdíl od dalších dvou není cílem přechodu  předmětu leasingu do majetku nájemce po ukončení. Do operativního leasingu jsou zahrnuty všechny služby jako např. Nákup vozu a jeho přihlášení, uhrazení všech poplatků za vůz, pravidelný servis a jíné služby spojené s provozem automobilu. Leasingová společnost přebírá veškerou zoodpovědnost za případná rizika.

Zpětný leasing
– jednodušeji řečeno zpětný leasig, který není v nabídce všech leasingových společností, je odkoupení předmětu leasingu leasingovou společností, který již společnost vlastní a jeho následné splacení společnosti.

Co je předmětem leasingu ? Nejčastěji je to osobní automobil a dopravní technika ( užitkové vozy, dodávky,motocykly, zemědělské stroje,stavebí stroje atd. Leasing strojů a zařízení nejčastěji využívají firmy, které pořizují  technologické vybavení, průmyslové stroje nebo vybavení kanceláře. Leasig nemovitosti je dlohodobé financování nemovitostí, smlouva trvá většinou od 8 let.

Jednoduchý vypočet leasingu nebo výše všeho úvěru můžete jednoduše získat na spousty webových portálech s nabídkou leasingů, úvěrových kalkulaček a informacemi o nejvýhodnějších aktuláních forem leasingu.

Vložit příspěvek

*e-mail se nikde v katalogu nezobrazuje

Aktuality

Agro Tip - Podestýlka pro koně

obrazek Máme pro Vás AGRO Tip v podobě podestýlky zvířat. Na trhu se objevila tzv. lisovaná podestýlka. Více ...

Historie traktorů

obrazek Historie traktorů   a zemědělské techniky. Poznejte historii zemědělství v Čechách. Národní Zemědělské Muzeum slaví letos 120 let. Více ...

Mikulov hostil historicky první setkání vín originální certifikace

obrazek

Společnou řeč nedávno v Mikulově našli zástupci tří značek VOC (vína originální certifikace), které garantují původ a kvalitu vín ze čtyř moravských vinařských podoblastí. Jednání přineslo řadu podnětů pro rozvoj apelačního systému hodnocení vín.

Více ...

Doména na prodejKontaktujte nás ohledně prodeje!

Exkluzivní a navštěvovaná doména na míru pro Vaše podnikání.